

Reduser krysskontaminering med Safedon
SafeDon hygienesystem dispenserer kun en og en hanske av gangen og med mansjetten først. Mindre berøring av hanske og hanskeboks reduserer risikoen for kontaminering og smittespredning.
Bedre hygiene – bedre trygghet – bedre økonomi
De klare fordelene med denne nye og innovative forpakningen er:
- Eliminerer all berøring av hanskens mest kritiske overflater – tommel, fingre og håndflate
- Eliminerer all berøringen rundt åpningen av boksen og alle ubrukte hansker inne i boksen
- Eliminerer direkte kontaminering fra ytre omgivelser fordi hanskene dispenseres fra undersiden av boksen
- Eliminerer uttak av uønskede hansker og reduserer dermed svinn
Utfordringer med den tradisjonelle hanskeboksen
Hansker pakket i de tradisjonelle boksene er ofte klebrige og er derfor vanskeligere å ta ut av boksen på en hygienisk måte. Brukerne berører både området rundt åpningen av boksen og andre «ubrukte» hansker i boksen. Uønskede hansker risikerer å falle ut av boksen og i noen tilfeller blir også uønskede hansker puttet tilbake i boksen. Alle disse faktorene gir grunnlag for bakterievekst og øker risikoen for krysskontaminering i et arbeidsmiljø med flere brukere.
Om SafeDon Hygiene System
Safedon Hygiene System Nitrilhanske er meget sterk og holdbar. En særdeles tynn hanske med ekstrem komfort som gir et godt grep og god fingerfølsomhet. Godkjent for MDR og for mathåndtering. Inneholder ikke naturlatex.
Hanskene er godkjent for MDR og for mathåndtering.
